Har du allerede et abonnement på videokurser?
Se et kort uddrag af videokurset her
VIDEOKURSUS
Pris: 150 kr. (Prisen gælder den første måned, herefter er prisen 175 kr.)
Bo Bach, ph.d., dr.med., specialist og supervisor i psykopatologi og psykoterapi og kliniskprofessor ved Institut for Psykologi, Københavns Universitet, præsenterer i samarbejde med JanneØstergaard Hagelquist dette videokursus om hvordan personlighedsfunktion og personlighedsforstyrrelse forstås i det nye diagnosesystem ICD-11.
Ønsker du at kunne vælge frit mellem mere end 60 forskellige videokurser? Så kan du i stedet købe vores abonnement og få adgang til alle videokurser for 150 kr. om måneden (bindende i 3 måneder)
Videokurset henvender sig til psykiatere, psykologer, socialrådgivere, sygeplejersker, studerende ogandre fagfolk der arbejder inden for psykiatri og mental sundhed.
Varighed: 1 time og 54 minutter.
Underviser: Janne Østergaard Hagelquist og Bo Bach
Vores garanti til dig: Vi gør altid vores ypperste for at videreformidle viden om mentalisering på en letforståelig og anvendelig måde. Føler du derfor mod forventning, at kurset ikke gav dig en ordentlig indføring i emnet kan du få dine penge tilbage.
For at få pengene retur skal du skrive til mariabligaard@centerformentalisering.dk og forklare, hvorfor du ikke synes kurset levede op til dine forventninger.
Se et kort uddrag af videokurset her
Videokurset vil efter betaling blive sendt til din mail med det samme – og du kan se videokurset lige så mange gange du vil.
Udover vores spændende videokurser tilbyder vi også en lang række efteruddannelser om mentalisering. Her kan du sammen med andre kursister træne og lære om at anvende mentalisering i dit daglige arbejde.